26.09.2016 23:34

Disney, Twitter’ı Alma Yolunda!

Twitter’in peşinden koşan firmaların en yüksek profile sahip olanı olan Disney firması, Twitter’i satın almayı kafaya koymuş görünüyor!

Bloomberg’in verdiği bilgilere göre çizgi filmlerden tanıdığımız Disney firması Amerika’nın en büyük bankalarından olan Bank of America ile beraber ortak olarak Twitter’a talip olduğu ortaya çıkıt. Hatırlarsanız geçen hafta Twitter’ı satın almak isteyen bir çok firma olduğunu duyurmuş bu firmalardan en büyüklerinin ise Google, Verizon olduğunu belirtmiştik. İşte Twitter’ın peşinden koşan firmaların neden bu kadar istekli olduklarını açıklıyoruz!

Twitter’ın Talipleri Çoğalıyor!

Dijital medyanın devlerinden olan Twitter birçok firma tarafından satın alınmaya çalışılıyor. Daha önce Hulu adlı dijital yayın firmasını ve dijital yayın sağlayıcısı BAMTech’e yatırım yapan Disney firması bu defa da Twitter’a kafayı takmışa benziyor. Disney’in bu yatırım tercihleri sonrasında bazı uzmanlar tarafından farklı yorumlar gelmeye başladı. Bir kesime göre Disney, dijital yayın ve medya firmalarını satın alarak geleceğin televizyon yayınını tekeli altına almak istiyor. Bizler de oldukça akla yatan bu düşüncenin haklı olabileceğini de düşünmüyor değiliz. Bakalım ilerleyen yıllarda Disney, kendi dijital yayın/medya imparatorluğunu kurabilecek mi?