01.09.2016 15:58

DJI Osmo Mobile Tanıtıldı!

Almanya'da düzenlenen IFA 2016 fuarında DJI Osmo Mobile bugün tanıtıldı. İşte DJI Osmo'nun selefi DJI Osmo Mobile'ın özellikleri, yenilikleri ve fiyatı!

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen IFA 2016 fuarında birbirinden heyecan verici ürünler tanıtılmaya devam ediyor. DJI Osmo ile adını yakından tanıdığımız DJI firması da yeni ürünü DJI Osmo Mobile’ı bugün tanıttı. Tıpkı selefi DJI Osmo gibi özellikle harekete dayalı çekimlerde otomatik olarak stabilizasyon sağlayan DJI Osmo Mobile’ın, DJI Osmo’dan en büyük farkı ise dahili kamerası olmaması. DJI Osmo Mobile, üzerine yerleştireceğiniz telefon ile bağlantı kurarak telefon kamerası ile görüntüleri çekiyor. Bunun yanı sıra yine bazı yenilikler de DJI Osmo Mobile ile birlikte geliyor.

DJI Osmo Mobile Yenilikleri: Telefonunuzu Kameraman Yapın!

DJI Osmo Mobile, içerisinde barındırdığı birçok özellik ile birlikte kullanıcılarına adeta kamerana ihtiyaç duymadan profesyonel çekimler yapmalarına olanak sağlıyor. Mesela DJI Osmo Mobile ile istediğiniz bir alanı seçiyor ve bu alanın hareketi durumunda ise otomatik olarak kameranın seçim alanını takip etmesini sağlayabiliyorsunuz. Yani adeta telefonunuzu kameraman yapıyor ve DJI Osmo Mobile aracılığıyla hareketli görüntülerinizi de telefonun sizi takip ederek çekmesini sağlayabiliyorsunuz.

dji-osmo-mobile-takip

DJI Osmo Mobile, Android ve iOS ile uyumlu DJI GO adındaki uygulaması ile birlikte geniş bir yelpazede telefon desteği de sunuyor. 2,5 saatte şarj olan DJI Osmo Mobile, bu şarj ile 4,5 saate kadar kullanılabiliyor. DJI Osmo Mobile, 299 dolarlık fiyat etiketiyle DJI’ın internet sitesinde satışa sunulmuş durumda.

Ünlü Türk YouTuber iPhonedo’nun DJI Osmo Mobile için çektiği videoyu izleyerek DJI Osmo Mobile’ı ve neler yaptığını daha net bir şekilde görebilirsiniz.