Son olarak Fox Tv'de yer alan Maske Kimsin Sen adlı yarışmayla adını duyuran Doğu Demirkol, başrolünde yer aldığı Doğu adlı dizisinde sahabe adlarıyla mizah yapınca sosyal medyada eleştirildi.

Doğu Demirkol'un Kuranı Kerim sahnesini bazı oluşumlar "İslam karşıtı" diyerek paylaştı ve hedef gösterdi. Doğu Demirkol'un senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı, blu Tv'de yayınlanan Doğu adlı dizideki sahne Twitter'da gündem oldu.

Dizide Doğu Demirkol küçük çocuğun adıyla espriler yapınca sosyal medya karıştı. Sahnede küçük çocğun adının "Ebu Huzeyfe" olduğunu duyan Doğu Demirkol çocuğa "Kuran-ı Kerim'in yarısı burada" demesi ve "Amerika vizesi hayal" sözleri gündem oldu. Sahnenin ilerleyen diyologlarında ise "Bu isimle cehenneme gitmesi çok zor, çok büyük bir şirk koşması onu yaprken de putla sevişmesi gerek anca öle cehenneme gidebilir" yer aldı.

Doğu Demirkol'un senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı Doğu dizisindeki bu sahne muhafazakar gruplar tarafından tepki gördü. 

Doğu Demirkol kimdir?

Ve Netflix Açıkladı: Titanik Denizaltısı Dizi Oluyor! Ve Netflix Açıkladı: Titanik Denizaltısı Dizi Oluyor!

6 Eylül 1988 Ankara doğumludur. Annesi avukat babası Çerkes kökenli bir doktordur. Ortaokulu Amasya’da, liseyi ise Ankara’da okuyan Demirkol, İstanbul Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.