21.10.2016 23:13

Dünya Genelinde İnternet Yavaşladı!

İnternet hızı dünya genelinde yavaşladı. İnterneti yavaşlayan kullanıcılar internetin neden yavaşladığını merak ediyorlar. Peki internet neden yavaşladı?

internet-yavas

Dünya genelinde internet yavaşladı. İnternetin yavaşladığını gören kullanıcılar sosyal medya platformları üzerinden bu durumu dile getiriyorlar. İnternet hızının şu sıralarda özellikle yabancı lokasyonlardaki sitelere erişimlerde çok daha yavaş olduğu görülüyor.

İnternet Neden Yavaş?

Türkiye’deki internet kullanıcılarının da merak ettiği “İnternet neden yavaş?” sorusunun cevabı bu sefer “siber saldırılar” oluyor. Gündüz saatlerinde başlayan siber saldırı dalgası an itibariyle devam ediyor. Birçok ünlü siteye erişimde de bu nedenle yavaşlık meydana geliyor veya erişim sağlanamıyor. Siber saldırılar özellikle ünlü sitelerin yer aldığı DNS sunucularına yapılıyor.

Ünlü Sitelere Siber Saldırı!

Twitter, Netflix, Spotify gibi ünlü servis ve internet sitelerinin DNS sunucularına bugün DDoS saldırısı yapıldı. Saldırı sonrası bu sitelere erişimde sıkıntılar meydana geldi ve şu anda da bu saldırıların etkileri devam ediyor. Siber saldırıların çeşitli hacker grupları tarafından yapıldığı düşünülüyor. Ancak henüz bu siber saldırıları üstlenen olmadı.

İnternet hızındaki yavaşılığın genel bir durum olduğunu ve önümüzdeki saatlerde düzelmesini beklediğimizi söyleyelim. Yaşanan internet yavaşlığı ile ilgili başka bir bilgi elimize ulaştığında haberimizi güncelleyeceğiz.