30.06.2016 11:30

Dünyanın İlk Cam Hoparlörleri Yolda!

Gün geçmiyor ki teknoloji sayesinde bir kez daha hayrete düşmeyelim. Turtle Beach camdan hoparlörlerini tanıttı. İşte cam hoparlörlerle ilgili tüm detaylar!

Geçtiğimiz günlerde kulaklık ve VR gözlük gibi teknolojik ürünler üreticisi olan Turtle Beach , ilginç bir ürün tanıtımı ile karşımıza çıktı. Şeffaf ve camdan oluşan bu ürün, bir hoparlör. Evet yanlış duymadınız! Evinizdeki o kocaman ve kaba ses sistemlerini unutmanın vakti geldi.

Yeni tasarlanan cam hoparlörler piyasadaki diğer hoparlörlere göre oldukça şık. Yapımında transparan malzemelerin kullanıldığı birçok katmandan oluşan cam hoparlörler aşağıdaki video ile tanıtıldı:

Şık olmasının yanı sıra Hipersonik Ses teknolojisinin de kullanıldığı hoparlörlere HyperSound Glass adı verildi. Bildiğiniz gibi Hipersonik Ses teknolojisi sayesinde verilen ses sadece bir noktaya odaklanabiliyor. Bu sayede aynı odada biri uyurken bir diğeri son ses müzik dinleyebiliyor. İlk olarak savunma sanayisinde kullanılan teknoloji, 1996 yılında Woody Norris tarafından modern anlamda tekrar ele alınması ile tekrar gündeme gelmiş.

Peki HyperSound Glass Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Turtle Beach firmasının yaptığı açıklamaya göre bu şık camdan hoparlörler halen deneme aşamasında. Belli bir çıkış tarihi olmayan HyperSound Glass’ın 2017 yılına yetiştirilmeye çalışıldığı söyleniyor.

Artık kocaman ve kaba hoparlörlerden kurtulduk mu dersiniz? 🙂