17.07.2016 17:15

Emniyetten İnternet Kullanıcıları için Açıklama!

Emniyet Genel Müdürlüğü, internet üzerinden yapılan terör faaliyetlerinin önüne geçilmesi için internet kullanıcılarına yönelik açıklama yaptı.

Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)‘nün düzenlediği ve başarısızlıkla sonuçlanan alçak darbe girişimi sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir dizi açıklama yapıldı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara dikkat çeken Emniyet Genel Müdürlüğü, terör faaliyetlerini sosyal medya üzerinden destekleyen, bu kapsamda propaganda yapan, suç ve suç unsurları içeren hesapların bildirilmesini istedi.

İnternet Üzerinde Terörü Destekleyenler Nasıl Şikayet Edilir?

İnternet üzerinde terör faaliyetlerini destekleyen profil, sayfa veya sitelerin kendilerine bildirilmesini isteyen Emniyet Müdürlüğü, bu kapsamda e-posta hesapları üzerinden şikayetleri alıyor. Bu tip bir durumla karşılaştığınızda şikayette bulunmanız yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Suç unsuru içeren sayfa, profil veya internet sitesinin ekran görüntüsünü ve internet adres çubuğunda yer alan bağlantı adresini aşağıdaki e-posta hesaplarından birine göndererek terör faaliyetlerinde bulunanları şikayet edebiliyorsunuz.

siber@egm.gov.tr

siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr

siber.ankara@egm.gov.tr

siber.istanbul@egm.gov.tr