03.03.2016 23:04

En İyi ISO Açma ve Sanal Disk Oluşturma Programları

ISO açma işlemi sanılanın aksine çok kolaydır. Peki ISO dosyası nasıl açılır, sanal disk nasıl oluşturulur, iso açma programları neler, tüm detaylar yazımızda!

iso nasıl açılır, iso açma, sanal disk oluşturma programlar, iso açma programları

ISO dosya biçimi disklerin dijital ortamlara aktarılmış imajlarında kullanılır. ISO biçimi günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Microsoft, Windows 8 ile birlikte Windows işletim sistemine ISO açma desteği getirdi. Windows 8 ve üzeri işletim sistemine sahip kullanıcılar ISO dosyalarını Dosya Gezgini ile açabiliyorlar. Fakat Windows 7, Vista ve XP işletim sistemine sahip olan kullanıcılar ISO dosyası açma konusunda harici bir programa ihtiyacı var. Peki bu işletim sistemlerinde ISO dosyası nasıl açılır?

ISO Açma ve Sanal Disk Oluşturma Programları

Microsoft Virtual CDRom Control Panel

iso açma, microsoft virtual cdrom

ISO dosyası açma desteğine sahip olmayan Windows işletim sistemine sahip kullanıcılara ilk olarak önerebileceğimiz programlar biri Microsoft Virtual CDRom Control Panel programıdır. Windows işletim sisteminin geliştirici olan Microsoft tarafından ISO dosyası açma desteği olmayan Windows işletim sistemleri için geliştirilen bir sanal disk oluşturma programı olan bu program sayesinde ISO dosyalarını yerleştirebileceğiniz sanal bir disk oluşturabilirsiniz.

Microsoft Virtual CDRom Control Panel ISO Açma ve Sanal Disk Oluşturma Programı İndir

DVDFab Virtual Drive

iso açma programı, dvdfab virtual drive

ISO açma programı arayanlara mutlaka tavsiye ettiğimiz bir program olan DVDFab Virtual Drive programı oldukça kolay kullanıma ve düşük bir boyuta sahip.

DVDFab Virtual Drive Sanal Disk Oluşturma Programı İndir

WinCDEmu

iso nasıl açılır, wincdemu

WinCDEmu programı, aynı DVDFab Virtual Drive gibi çok sadece basit bir arayüze sahip ISO açma ve sanal disk oluşturma programıdır.

WinCDEmu ISO Açma Programını İndir

Kategoriler: Liste