25.03.2019 11:07

En İyi Oyuncu Kulaklığı

Bilgisayar karşısında oyun oynama alışkanlığı gün geçtikçe artan bir eğlence türüdür. Genç ve yaşlı fark etmeksizin neredeyse her yaş gurubu tarafından oynanan oyunlar geliştikçe bu oyunların oynanmasını zevkli ve kaliteli hal getirmek için yapılan çalışmalarda artmaktadır. Bunun sonucunda oyun araçlarında ki ve bilgisayar parçalarında ki konfor ve tasarım da oyunculara özel olarak yapılmaktadır. Bu ürünlere en iyi örnek olarak ise gaming kulaklık ve gaming mouse çeşitlerinin artması verilebilir.

 

Oyuncu Mouse ve Kulaklıkları

 

Her üründe olduğu gibi oyuncu mouse ve oyuncu kulaklığı ürünleri teknolojiyi de kullanarak inanılmaz bir gelişim göstermişlerdir. Neredeyse bu konuda her kişinin zevkine, hoşnutluk türüne, el büyüklüğüne ve hareket kabiliyetine göre değişik ürünler üretilmektedir. Oyun severler bütçeleri doğrultusunda farklı modelleri seçebilmektedir.

 

Oyuncu kulaklığından genel olarak beklenenlerin başında pek tabi ki kaliteli ses almak ve mikrofon yardımıyla kaliteli ses iletmek gelir. Bununla birlikte farklı kafa büyüklükleri için ayarlanabilir kulaklıklar ile sürekli olarak oyun oynayanların başında durmaları sebebiyle hafif olan kulaklıklar diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir.

 

Oyuncu Mouse seçimi ise daha çok kişilerin el yapısına göre seçilmektedir. Ancak kesintisiz ve tepki hızı yüksek olan kablosuz mouselar ile en az seviyede enerji tüketen ve pil ömrü yüksek olan mouselar diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Oyuncu mouseları diğerlerine göre daha fazla düğme sayısına sahip olabildiklerinden bu düğmelerin kişilerin kullanım tarzına ve isteğine göre programlanabilir olmaları da diğer bir tercih sebebidir.

 

Oyuncu Kulaklığı Fiyatları

Oyuncu kulaklıkları ses kalitesine, ergonomisine ve içerisinde bulunan farklı sürücülere göre çok değişik fiyatlarda satılabilmektedir. Ortalama olarak incelendiğine bir oyuncu kulaklığı fiyatları 80 TL gibi bir fiyattan başlayıp 800 TL lik bir fiyata kadar çıkabilmektedir. Bunla ortalama fiyatlar olup çok daha yüksek özellikli ve fiyatlı kulaklıklarda bulunmaktadır.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: