29.01.2017 17:05

Enerji tasarrufu uygulaması çocukların uyku düzenini bozdu mu?

Ülkemizde enerji tasarrufunu sağlamak için uygulanan yaz saati uygulamasına geçiş başarılı oldu. Ancak bu durum çocukları olumsuz etkiliyor olabilir.

Okula giden bir çocuğunuz varsa ve eğitim düzeyi ilkokul ise okula gitme saatinde kalktığınız zaman havanın daha aydınlanmamış olduğunu görebilirsiniz. Enerji tasarrufu uygulamasından kaynaklanan bu durum ile ilgili olarak uzmanlar, bunun çocukların hem uyku düzenini hem de okula karşı olan motivasyonu tam manası ile zarara uğrattığı kanaatindeler. Bu noktada çeşitli öneriler de geliyor. Çocukların enerji tasarrufu uygulamasından okullarının etkilenmemesi için ortaya koyulan önerilerden biri de eğer saatler düzenlenmeyecek ise okul saatinin birkaç saat ileriye alınması oldu.

Yaz saati uygulamasından kış saati uygulamasına geçişin ortadan kalktığını bildiren Enerji Bakanlığı ortaya çıkan bu gibi şikayetler nedeni ile durumu yeniden analiz etme yoluna gitmektedir. Konu hakkında görüş ve önerileriniz var ise Bakanlığa mail vasıtası ile görüşlerinizi gönderebilirsiniz.

Kategoriler: Bizden Haberler