20.05.2018 14:49

Enerjisa Online İşlemleriyle Neler Yapılır?

Elektrik sorgulama, abone numarası öğrenme, elektrik faturası yatırma gibi aklınıza gelebilecek birçok işlemi internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Abonelik işlemlerinizi daha pratik bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız online randevu alabilir ya da çağrı

Elektrik sorgulama, abone numarası öğrenme, elektrik faturası yatırma gibi aklınıza gelebilecek birçok işlemi internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Abonelik işlemlerinizi daha pratik bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız online randevu alabilir ya da çağrı numarasını arayabilirsiniz. Kendinize uygun saat ve günü seçtiğiniz zaman randevunuzu alır ve randevu bilgileriniz konusunda e-posta ya da SMS ile bilgilendirilirsiniz. İşlemlerinizi online olarak değil kendiniz merkeze giderek de gerçekleştirebilirsiniz.

Online Randevu Nasıl Alınır?

Kendinize en yakın müşteri hizmetleri merkezinden online randevu aldığınız zaman sıra beklemeden tüm işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Online randevu ile abonelik ve tahliye işlemlerinizi, dilekçe, başvuru işlemlerinizi, tarife işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirirsiniz. Randevu aldığınız zaman sıra beklemeden işlemleriniz gerçekleşir.

Online Elektrik Faturası İşlemleri

Elektrik faturanıza ait bilgilerinizi online olarak kısa sürede gerçekleştirmek istiyorsanız abone numarası ya da müşteri numarası ile giriş yapmanız yeterlidir. Abone numaranızla faturanızı sorgulatabilir, eski borçlarınızı öğrenebilir, faturanızda değişiklik yapabilirsiniz. İnternet üzerinden web sitesine kaydınızı gerçekleştirdiğiniz zaman müşteri numaranızla her türlü bilgiye ulaşır ve işlem hızlılığından da yararlanırsınız. Online işlemleri takip ederek bilgilerinize daha hızlı ulaşır ve elektrik faturanız ile ilgili işlemleri daha kısa sürede yapabilirsiniz.

İnternetten Yeni Abonelik Açtırmak için Randevu İşlemleri

Elektrik işlemlerinizi yapmak için Enerjisa web sitesi üzerinden randevu almalısınız. Yeni abonelik işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmek istiyorsanız ilk olarak online işlemlerden randevu almalısınız. Randevu saat ve gününüz sizlere SMS yolu ya da e-posta adresi ile belirtilir. Randevunuzu aldıktan sonra eski veya yeni evinize ait sayaç seri numarası ile randevunuza gitmeniz gerekir. Müşteri hizmetlerinden kendiniz için en uygun işlemi seçerek yapacağınız işlem için hemen online randevu alabilirsiniz.

Online Elektrik Faturası Ödeme

İnternet üzerinden işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirir ve sıra beklemezsiniz. Evinizi taşıyor ya da evinize ait elektrik abone numarasını bulamıyor olabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak ya da online olarak gerekli bilgilerinizi girdiğiniz zaman e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Online işlemlerin avantajlarından biri fatura öderken sıraya girmenize gerek olmamasıdır. İnternetten elektrik fatura borcunuzu hemen öğrenebilir ve talep ettiğiniz takdirde internet üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kendi üyeliğinize ait elektrik faturasını kredi kartınız ile ödediğiniz zaman ek hizmet bedeli de alınmaz.

Online hizmetler merkezinden müşteri hizmetleri merkezine gitmeden işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Üye olduktan sonra faturanızı kredi kartınızla ödeyebilir, tarife değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Günlük elektrik tüketiminizi görüntüleyebilir ya da borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Bilgilerinizi güncelleyebilir ve genel bilgilendirme de yapabilirsiniz. Enerjisa online işlemlerden aboneliğinizle ilgili tüm işlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yeni üyelik adımlarınızı güncelleştirdiğiniz zaman bireysel üyeliğinizi daha hızlı gerçekleştirirsiniz. Bireysel ve kurumsal işlemlerinizi yapabilmek için üye olmanız gerekir. Online işlemler menüsünden enerji tasarrufu ile ilgili de bilgi alabilir ve gerekli sayaç değişikliğini nasıl yapacağınız konusunda da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Diğer
Etiketler: