18.08.2018 14:59

Eskiz Defterini Yanınızdan Ayıramayacaksiniz

Eskiz Defteri genel anlamda resim sanatçılarının veya yazarların sürekli yanlarında taşıdıkları ve ilham geldiği anda aklındakini resmedebildikleri veya yazabildikleri küçük boyutlardaki defterlerdir. Ancak bugün eskiz defterlerinin kullanım alanı genişlemiştir. Zira resim sanatçısı veya yazar olmayan kişiler de artık bu defterlerden edinip günlük planlarını, küçük anekdot benzeri şeyleri not etmek için kullanmaya başlamıştır. Bu nedenle eskiz defteri sektörü gelişmektedir.

Eskiz Defteri Özellikleri

Eskiz defteri genellikle sayfaları sarı eskitme renkli kağıtlardan oluşur ve sahibi sürekli yanında taşıyacağından defterin hafif olması gerekir. Özellikle resim sanatçıları için üretilen bazı eskiz defterleri çizgisizken, daha çok yazarlara yönelik olan eskiz defterleri ise çizgili olabilmektedir. Çoğunluğu deri kaplama olan eskiz defterlerinin kapakları da çeşitlilik göstermektedir.

İstediğiniz şekilde kullanabileceğiniz bir eskiz defteri arıyorsanız https://www.hobi24.com adresinde pek çok çeşitte eskiz defterini bir arada görebilir ve istediğiniz bir tanesini de kolaylıkla bu adresten satın alabilirsiniz. eskiz defterini istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz, ister resim yapmak amaçlı ister not almak amaçlı kullanabilirsiniz.

 

Kategoriler: Diğer
Etiketler: