17.06.2016 11:00

EURO 2016 için Twitter’ın İlk 11’i!

EURO 2016 Avrupa kupasında oynayan başarılı oyuncular için Twitter'da sahaya takipçi 11 çıkardı. Twitter'ın belirlediği takımda bakalım kimler var!

Tüm dünyanın gözü kulağı bu günlerde EURO 2016‘nın ev sahipliği yaptığı Fransa‘da. Tüm hızıyla maçlar devam ediyor. Maçlar oynandıkça ekran başındaki izleyiciler, maç skorları, atılan goller, verilen kartlar, yapılan hatalar, oluşan tepkiler ,takımların son durumları, kadro yapıları ve maç sonucunda yapılan yorumlar ise en hızlı ve yoğun bir şekilde Twitter‘dan takip ediliyor.

Yetenekli oyuncular sahalarda başarılarını göstermeye devam ederken aynı zamanda sosyal medya üzerinden de çeşitli tweetler atarak bu başarılarını da göstermeye devam ediyorlar.

Her takım en iyi ve başarılı oyuncuları sahaya  sürmeye çalışırken Twitter üzerinden de bir takım oluşturulmak istenilseydi nasıl bir takım olurdu. Bu 11’de kimler olurdu acaba hiç düşündünüz mü?

İşte Twitter’ın İlk 11’i!

twitter'ın-11'i

Şöyle bir bakalım Twitter‘ın oluşturduğu takıma. Takıma bakıldığı zaman (3 defans -5 orta saha -2 forvet ) sistemiyle oluşturulmuş bir takipçi sayısına göre hazırlanmış kadro görüyoruz. Kadroya baktığımız zaman herkesin dikkatini çeken ve hemen hemen herkesin tanıdığı Alman futbolcu Mesut Özil gözümüze çarpıyor. Yetenekli yıldız futbolcu Twitter‘ı sahadaki gibi en iyi şekilde kullanmaktadır. Genel olarak ise takıma baktığımız zaman oyuncuların büyük bir bölümünü ispanyol oyuncular yer alıyor.