06.02.2018 21:51

Everest Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternete giriş için kullanılan modemler son dönemlerde farklı marka ve farklı teknik özelliklerle üretilmeye devam etmektedir. Bu modemlerin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Kablolu internet bağlantısı için modem kullanımı yanında şimdilerde kablosuz internet bağlantısının daha yaygın olduğu görülmektedir. Everest modem kablolu ve kablosuz bağlantı konusunda kaliteli hizmet veren bir modem markası olarak bilinmektedir. Bu modemin verimli internet bağlantısı sağlayabilmesi için kurulumunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Everest modem kurulumu için izlenmesi gereken yolları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Bağlantının sağlıklı gerçekleştirilmesi için öncelikle modemin bağlantı yapılacak cihaza bağlanması gerekmektedir. İki cihaz arasında bağlantı sağlandıktan sonra modemin üzerinde bulunan ışıkların sabit olarak yanıp yanmadığına bakılmalıdır. Işıklar sabit olarak yanıyorsa diğer aşamaya geçilebilmektedir.
  • Boş bir internet sayfası açılır. Bu sayfadaki adres alanına 192.168.1.1 yazılıp enter tuşuna basılır. Modemin arayüzü ekrana gelecektir. Burada bulunan kullanıcı adı ve şifresi kısmına “admin “yazılır. Şifre kısmına yazılan şifre kabul edilmezse “1234” yazılabilir. Bu şekilde giriş sağlandıktan sonra diğer işlemlere geçilir.
  • Açılan ADSL sayfasında kullanıcı adı ve ADSL şifresi kısmına internet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu adı ve şifreyi girmeniz gerekmektedir. Burada ortaya çıkan kablosuz ağ adını belirleyip altına da şifrenizi oluşturuyorsunuz. Kaydet tuşu ile bu işlemi de bitiriyorsunuz.

Kategoriler: Rehber
Etiketler: