07.07.2016 13:00

Facebook, Blog Sitelerinin Önüne Geçecek

Facebook, duyurduğu Facebook Stories hizmeti ile blog sitelerinin önüne geçmeye çalışıyor. Google Chrome için yapılan eklentiler indirilmeye başlandı.

Facebook interneti ele geçirmek ve pek çok sektörün önünü kesebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Yapılan bu çalışmalar her ne kadar webmasterlar tarafından desteklenmiyor olsa da Facebook kendi kazancını ve çalışmalarını düşünmektedir. Getirilen canlı yayın özellikleri, haber eklentileri ile yavaş yavaş pek çok sektörün önü kesilmeye başlandı. Tabi şuanda bu çalışmalar Türkiye için sunulmasa da kısa zamanda bizim ülkemizde de kullanılmaya başlanılacaktır. Şimdi de Facebook blog sitelerin önüne geçmek ve kullanıcıların bloglar yerine Facebook’un blog sitesi olan Facebook Stories uygulamasını kullanması için reklam çalışmalarına başladı.

Facebook Stories Nedir?

Facebook Stories internette bulunan blog sitelerinin benzeri denilebilir üstelik onlardan daha gelişmiş. Facebook, Google Chrome‘a özel yarattığı eklenti sayesinde kullanıcıları daha çok sitede tutabilmek ve onlara anlık bildirim göndermek içinde harekete geçti. Facebook Stories sayesinde kullanıcılar başka blog siteleri yerine Facebook’un blog sitesini takip edecek. Beğendiği yazıları kaydedip Chrome eklentisinde çıkmasın sağlayacak ve kendisi içinde blog açıp burada ücretsiz olarak paylaşım yapabilecek. Projenin birkaç sene içerisinde daha da büyümesi ve blog sitelerinin önüne geçmesi beklenmektedir.