24.06.2016 04:52

Facebook Canlı Yayın Servisine Yeni Özellikler Geliyor!

Facebook, canlı yayın servisine yeni özellikler ekleyecek. Peki Facebook hangi özellikleri ekleyecek? Facebook'un ekleyeceği özelliklerin detayları haberimizde!

Facebook‘un geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu canlı yayın servisi büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından severek kullanılıyor. Facebook, canlı yayın servisinin bu kadar ilgi görmesinin ardından onu daha da ileriye götürecek birtakım özellikleri eklemeye hazırlanıyor.

Facebook Canlı Yayın Servisinin Yeni Özellikleri Neler Olacak?

Facebookcanlı yayın servisine birkaç yeni özellik ekleyecek. Bu kapsamda Facebook, Mart ayında satın aldığı MSQRD uygulaması ile kullanıcıların Facebook üzerinden canlı yayın yapmalarına imkan sağlayacak. MSQRD uygulaması sunduğu ilginç canlı efektler ve maskeler içeren bir uygulama olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra canlı yayınınızın hedef kitlesini(Arkadaşlar, Herkese Açık, Özel vb.) de seçmeniz artık mümkün olacak.

facebook_msqrd

Facebook canlı yayınlarının bir diğer yeniliği bildirimler ile ilgili olacak. Şu anda canlı yayın başladığında takipçilere yollanan bildirimler artık canlı yayın başlamadan da yollanabilecek. Örneğin Cuma günü, Pazar günü saat 13:00’da canlı yayın yapacağınızı takipçilerinize bildirim olarak yollayabilecek yani canlı yayınlarınızı planlayabileceksiniz. Eğer izleyiciler canlı yayınınız için erken gelirlerse de canlı yayına kadar lobi olarak adlandırılan alanda yayına bağlanmaya hazır bir şekilde bekletilecekler. Facebook, bu özelliğini bugün kullanıma da sunacak.

Canlı yayınlar için kullanılan YouNow uygulamasında başka biri ile birlikte canlı yayın yapma özelliği de Facebook yayınlarına eklenecek özellikler arasında yer alıyor.

Facebook, bu özellikleri canlı yayınlar servisinin de ilk duyurulduğu zamanlardaki gibi ilk önce doğrulanmış sayfalarda aktif hale getirecek.