17.05.2016 22:30

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda var. İşte Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için nasıl yapılır rehberi!

Artık hayatımızın bir parçası haline gelen ve bir buçuk milyara yakın kullanıcı sayısı ile dünyanın kabul ettiği en büyük sosyal ağ Facebook‘u artık kullanmak istemiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bugün sizlere Facebook hesabını silmeyi ya da diğer bir deyişle Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Facebook Kalıcı Hesap Silme Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Facebook kullanıcılarının hesaplarını kalıcı olarak silme öncesinde bilmesi gereken birkaç önemli konu var. Öncelikle bunlar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

İlk olarak hesap kapatma işleminin hemen gerçekleşmeyeceğini paylaşalım. Yani vazgeçtiğiniz taktirde belirli bir süre için hesabınızı yeniden aktif etme şansınız bulunuyor.

Facebook Sayfa Yöneticileri Dikkat!

İkinci söyleyeceğimiz şey ise eğer bir sayfayı yönetiyorsanız, öncelikle sayfanın yönetimini başka bir hesaba aktarmanız gerekiyor. Aksi taktirde, hesap ile birlikte bağlantılı Facebook sayfası da silinecektir.

facebook-hesap-silme-1

Son olarak hesabın belirtilen süre sonunda kapatılacağını ve bu süreden sonra hesap geri getirilemeyeceği için hesap kapatma işlemini iki kere düşünmenizi öneriyoruz.

Facebook Hesabını Silme Öncesinde Uygulamaları Kaldırma

Facebook hesabını kalıcı olarak silmeden önce, ilk olarak kullanılan uygulamaların kaldırılması gerekiyor. Zira hesabın silinmesi için belirli bir süre hesapta hiçbir aktivitenin olmaması gerekiyor.

Uygulamaları silmek için de ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayın, daha sonra uygulama isminin yanındaki çarpı işaretine tıklayarak uygulamaları tek tek silmelisiniz.

Facebook uygulama ayarlarını açmak için buraya tıklayın
facebook-hesap-silme-3

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Adımı

Uygulamaları silme işleminin ardından aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Açılan penceredeki güvenlik kontrolünün ardından, hesabınız silinir.

Facebook hesap silme sayfasını açmak için buraya tıklayın
facebook-hesap-silme-2

Son olarak iki hafta boyunca oturum açmadığınız taktirde Facebook hesabınız kalıcı olarak silme işlemi tamamlanacak ve Facebook hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır. Eğer bu süre içerisinde yeniden oturum açmayı denerseniz, hesabınız tekrar aktif olur ve aynı işlemleri tekrarlayarak hesabınızı kapatmanız gerekir.

Kategoriler: Rehber