04.05.2017 14:46

Facebook Hikayeler Özelliğinde İstediğini Bulamadı!

Sosyal medya devi Facebook'un her girişimi başarılı olmuyor. Bu anlamda Facebook'un kısa bir süre önce sunduğu hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından hiç sevilmedi!

Snapchat’i satın almak isteyen ancak bu konuda beklediği gibi başarılı olamayan Facebook hikayeler özelliğini kendi bünyesine getirmişti. Görünüşe göre hikayeler Facebook‘a yaramadı!

Facebook diğer rakip platformların önemli özelliklerini kendi bünyesine entegre edip kullanıcılarına sunuyor. Ancak Facebook’un her girişimi beklediği gibi başarılı olmuyor.

Facebook’un Snapchat uygulamasından çaldığı ve sahibi olduğu bütün platformlara getirdiği hikayeler özelliğini en sonunda kendi bünyesine de getirmişti.

Facebook’un kendi uygulaması üzerinden kullanıcılarına sunduğu hikayeler özelliğini görünüşe göre kullanıcılar kullanmıyor. Bu anlamda Facebook’un kendi bünyesinde hikayeler özelliğini en başından beri bir hata olarak görülmüştü.

Facebook’un ilk olarak Facebook Messenger’a sonrasında Instagram’a daha sonrasında WhatsApp‘a ve en sonunda kendi bünyesine getirdiği hikaye özelliği Facebook haricinde diğer platformlarda özellikle de Instagram‘da çok sevilmişti.

Facebook’un hikayeler özelliğinin kullanımını arttırmak için yaptığı her şey başarısız kaldı. Son olarak “X yakınlarda hikayesine hiç ekleme yapmadı” şeklinde bildirim bilgisi vermesi hikayeler özelliğinin kullanımını da arttırmadı.

Facebook’un kendi bünyesine dahil ettiği hikaye özelliğinin kullanımını arttırması için ilerleyen günlerde ne gibi yenilikler sunacağı ise merak ediliyor.

Kategoriler: Sektörel