23.06.2016 04:45

Facebook İfadeleri artık Gear VR’da Kullanılabilecek!

Oculus, Gear VR için yeni güncelleme yayınladı. Facebook için gelen bu güncelleme önemli bir yenilik olarak görülüyor. İşte Gear VR'ın Facebook güncellemesi!

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, daha önce geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift ile adını duyuran Oculus firmasının satın alınmasının basit bir deneme olmadığını aksine bunun şirketin geleceği için önemli bir yatırım olduğunu aktarmıştı. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Oculus, Facebook için sunduğu Gear VR güncellemesini de duyurdu.

Gear VR ile 360 Derece Facebook Videolarında İfade Bırakılabilecek!

Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü ile artık Facebook‘un geçtiğimiz aylarda devreye soktuğu 360 derece videolarında ifadeler bırakılabilecek. Samsung Gear VR ile Facebook videolarına ifade bırakmak için ise Oculus Video uygulamasının güncellenmesi ve Facebook hesabına bağlanılması gerekiyor.

Gear VR için gelen bu yenilik küçük bir güncelleme gibi gözükse de aslında çok önemli bir adım olarak ileride ortaya çıkabilir. Facebook Reactions ifadelerinin hizmete alınması da ilk başlarda çok önemli gözükmese de zaman içerisinde duyguları ifade etmede ne kadar etkili olduğu daha iyi anlaşılır olmuştu.

Facebook geçtiğimiz senenin sonlarına doğru 360 derece video sistemini tanıtmış ve bu ayın başlarında da 360 derece fotoğrafları hizmete sokmuştu. Facebook sözcüleri gelecek haftalarda ise 360 derece fotoğraflar için Gear VR ile ifade bırakılabileceğini de aktardılar.