04.05.2017 04:36

Facebook İfadelerinin Kullanım Alanını Genişletiyor!

Facebook'un kullanıcılar için çok önemli olan ifadelerin kullanım alanlarını arttırmak istediği ortaya çıktı!

Sosyal medya devi Facebook yeniliklerine devam ediyor. Son olarak Snapchat uygulamasından çaldığı hikaye özelliğini kullanıcılarının kullanımına sunan Facebook şimdi de yen bir yorum sistemi üzerinde çalışıyor.

Facebook’un ilk çıktığından beri olan gerek Facebook gerekse Facebook kullanıcıları tarafından çok önemli olan yorum ve beğenme sistemi Facebook kurulduğu günden bu güne pek çok şekilde evrim geçirmişti.

Facebook son olarak beğenme butonunun yanına bazı ifadeler de eklemişti. Facebook kullanıcılarına beğenme butonunun yanında kalp, şaşırma, üzüntü, kızgınlık ve kahkaha gibi ifadeleri de sunmuştu. Facebook’un bu eklediği ifadeler kullanıcılar tarafından o kadar çok sevildi ki Facebook kısa bir süre içinde bu ifadeleri Facebook Messenger’a da getirdi.

Facebook Emojilerini Yorumlara Getiriyor!

Facebook, kullanıcıların Facebook Messenger servisinde de büyük bir beğeniyle kullandığı bu emojileri şimdi de Facebook yorumlarına entegre ediyor. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar yorumlarında da düşüncelerini özgür bir şekilde dile getirebilecekler.

Facebook bu anlamda kullanıcılarına her ne kadar çeşitli yenilikler sunmaya devam etse de Facebook’un kullanıcıların pek çok dile getirdiği ve istediği “beğenmeme” butonunu getirme gibi bir niyeti bulunmuyor.

Kategoriler: İnternet