14.07.2017 20:55

Facebook Kendi Kamerasıyla GIF Desteği Verecek

Facebook GIF konusunda yeni bir adım daha atılıyor. Facebook GIF artık doğrudan uygulamanın kameralarıyla hazırlanabilecek. İşte detaylarıyla Facebook GIF!

Açıklanan son rakamlara göre dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook. 2 milyar kullanıcı sayısına ulaşan sosyal medya uygulamasının bu kadar yüksek kullanıcı sayılarına ulaşması sonrasında sürekli yeni güncellemelerle yerini korumaya çalıştığın da görmekteyiz. Özellikle uygulama içi aktifliğin artmasını sağlayıp, mevcut kullanıcılarını korurken kullanım oranlarını da artırmayı amaçlayan sosyal medya devinin son yeniliğinin ise GIF desteği olduğu ortaya çıktı. Paylaşılan görsellerle beraber doğrudan Facebook tarafından yayınlanmamış olsa da Facebook GIF sistemine yeni bir eklenti yapılacağı görülüyor.

Facebook GIF Nasıl Kullanılacak?

Paylaşılan görsellerle beraber Facebook GIF sisteminin doğrudan uygulamanın kameralara ekleneceği ortaya çıktı. Facebook GIF paylaşımı yapmak için kullanıcıların uygulamanın kamerasını sola doğru sert bastırarak çekmeleri gerekiyor. iOS için yayında olan yeni özellik sonrasında, uygulamanın kamerasından Facebook GIF videolarını çekmek mümkün hale gelecek. Tabi ki Facebook GIF için çok uzun videolar oluşturmanın henüz mümkün olmadığı belirtiliyor.

Facebook GIF

Sadece birkaç saniyelik Facebook GIF görüntülerinin oluşturulmasına olanak sağlayacak olan yeni özelliğin test aşamasında olduğu ve daha sonra bir kez daha güncelleneceği de belirtiliyor. Yeni özelliğin ne zaman net olarak kullanıma gireceği ve Android işletim sisteminde de ne zaman kullanılacağını Facebook açıklamalarıyla beraber göreceğiz.