16.11.2016 08:23

Facebook Messenger Artık Android Auto Uyumlu!

Araçlar için tasarlanmış bir program olan Android Auto’ya Facebook Messenger desteği geldi. Pek Android Auto ile Messengeri nasıl kullanacağız? İşte detaylar!

Google tarafından 2014 yılında temelleri atılan özet olarak araçlarda telefon kullanımını güvenli hale getirmeyi amaçlayan Android Auto programına artık Facebook Messenger desteği de geldi. Mart 2015’te yayınlanan Android Auto programıyla bundan böyle araç ekranında Facebook Messenger kullanılabilecek. Peki Android Auto ile Faebook Messenger nasıl senkronize edilecek? İşte tüm detaylar!

Android Auto Programına Facebook Messenger Desteği!

andorid-auto

Araç kullanır iken telefon ile uğraşmak pek tavsiye edilmeyen hatta bazı ülkelerde ceza bile yazılabilen bir durum. İşte buna engel olmak amacıyla Google’ın üzerinde uzun süredir çalıştığı Android Auto programına eklenen destekli programlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. GPS, Haritalar gibi programların Android Auto sayesinde araç ekranına aktarılabilmesi büyük kolaylık sağlıyorken artık Facebook Messenger’da bu programların yanında yerini aldı. Android Auto ile Facebook Messengeri bir arada kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey ise iki programı da güncellemek. Güncellemenin ardından Android Auto ekranında Messenger uygulaması gözükecektir. Fakat yine de araç kullanırken Messenger kullanmamayı ya da ses girişi ile kullanmayı tavsiye ediyoruz!