13.07.2016 20:59

Facebook Messenger’a Yeni Bir Özellik Geldi!

Facebook’un Messenger uygulamasına uçtan uca şifreleme özelliğinden sonra bu defa da Apple’ın çıkardığı bir özellik geldi. Karşınızda yeni Facebook Messenger!

Facebook, mesajlaşma uygulaması olan Messenger’ı geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün kendi kendine yok olan mesaj özelliği(snapchat’ten esinlendiği) ve uçtan uca şifreleme özelliğini Messenger’a ekleyen Facebook, mesajlaşma uygulamasına bu defa da yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor.

Facebook Messenger’a 3D Touch Özelliği Geliyor!

messenger-3d-touch

Apple’ın hayatımıza iPhone 6s ile birlikte soktuğu yenilik olan 3D Touch özelliği bu defa da Facebook Messenger’a geliyor.

Telefonun ekranına uygulanan baskının şiddetine göre özel komutlar üretilebilen özellik sayesinde uygulamalarda daha hızlı bir erişim sağlanıyor.

Messenger’da şimdilik bu özelliğin nasıl kullanılacağı bilinmemekle birlikte tahminimize göre Messenger’da gönderilen fotoğraflara farklı şiddette basılarak kayıt edilmesi gibi fonksiyonların geleceğini düşünüyoruz.

iPhone 6s’de bulunan ve oldukça sevilen 3D Touch özelliğinin Messenger’a gelmesiyle, bu ilginç özelliğin git gide yaygınlaştığını anlayabiliyoruz. Bakalım ilerleyen günlerde hangi uygulamalar Messenger gibi, 3D Touch özelliğine destek vermeye başlayacak.

Peki sizler 3D Touch özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hayatınızı kolaylaştıran bir özellik mi yoksa son derece gereksiz bulduğunuz bir özellik mi ?