23.10.2016 07:10

Facebook Neye Sansür Uygulayacağını Şaşırdı!

Sansürü abartan Facebook, bu defa da meme kanserine dikkat çekmek için tasarlanan bir görsele sansür uyguladı! İşte Facebook’un sansüründen kaçamayan o görsel!

Facebook, zaman tüneli ile uğraşmaya başladığından beri sansür meselesini öğrenmeye çalışıyor. Fakat bu süreçte garip görselleri de sansürlemeden durmuyor. İşte Facebook, sansür sistemini oturtmaya çalışırken bu defa da meme kanserine duyarlılık adına paylaşılan pixel görüntüde olan bir grafiği sansürledi. Karşınızda Facebook’un uygunsuz görüp sansürlediği görsel!

Facebook, Meme Kanseri İçin Paylaşılan Bir Görseli Sansürledi!

facebook-sansur

Cancerfonden isimli girişimin meme kanserine farkındalığa dikkat çekmek için hazırladığı 4 daireden oluşan görsel Facebook’un sansür engeline takıldı. Facebook ekibi ne kadar sonradan durumu düzeltmeye çalışsa da tepkiler çığ gibi büyüdü. Yaşanan bu sansür krizine açıklama olarak Facebook; günde milyonlarca resmi sansür mekanizmalarından geçirdiğini ve böyle şeylerin olabileceğini belirtti. Aslında bu durumla daha önce de karşılaşmıştık. Daha önce Facebook, bir kullanıcının kel kafasını başka bir şeye benzetmiş olacak ki sansürlemişti. Bakalım Facebook, sansür olayını efektif bir şekilde kullanmayı ne zaman öğrenecek ve bu süreçte daha ne gibi hatalar yapacak?