01.07.2016 08:30

Facebook, Paper Uygulamasını Sonlandırıyor!

Facebook’un haber uygulaması olan Paper’in fişi, alınan radikal bir karar ile çekildi. Facebook, Paper uygulamasını ne zaman kaldıracak? İşte tüm detaylar!

2014 Ocak ayında ilk defa görücüye çıkan Facebook Paper Uygulaması, alınan bir karar ile sonlandırıldı. ABD dışındaki kullanıcıların kullanamadığı program iOS ile uyumlu çalışıyordu. Birçok farklı fonksiyonu bulunan uygulamanın en önemli özelliği, istenilen haberleri kullanıcının karşısına çok hızlı ve reklamsız olarak getirmesiydi. Ayrıca Facebook Paper, iTunes hesabındaki adresi ABD olarak ayarlanarak diğer ülkelerden de kullanılabiliyordu.

paper-facebook-sonlandirildi2

Üstelik Facebook Paper uygulaması ile kendi seçtiğiniz başlıklar altındaki haberleri kaynak olarak gösterebiliyorduk. Android mağazalara hiçbir zaman gelmeyen uygulama 2014 yılının en çok indirilen 1.500 uygulaması arasındaydı. Ancak bunları konuşmak için artık çok geç. Nitekim Facebook, bu güzel uygulamasının fişini çekmiş durumda.

Ülkemizde çok fazla kullanıcısı olmasa da dünya çevresinde uygulamayı kullananlar bir hayli fazla.  Facebook Paper uygulaması kullanıcıları, uygulamanın sonlandırılmasına karşın tepkilerini Twitter üzerinden dile getirdiler. Facebook Paper uygulaması 29 Temmuz 2016’dan itibaren mağazalardaki yerinden kaldırılmaya başlanmış olacak.

Facebook Paper Uygulamasını Neden Sonlandırıyor?

Ne yazık ki Facebook’un Paper Uygulamasından niçin vazgeçtiğine dair elimizde net bir bilgi yok. Fakat programın reklamsız olmasının telif sıkıntısı yaratmış olabileceğini düşünüyoruz.