10.01.2016 22:53

Facebook’tan Mac Kullanıcılarına Müjde!

Facebook, Facebook Messenger mobil uygulamasının ardından yeni bir Faceboook Messenger uygulaması geliştirmeye başladı. İşte o Facebook Messenger uygulaması!

facebook messenger mac

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları başta mobil platformlar olmak üzere mobil ve masaüstü platformlarda da kendini sıkça gösterir oldu. Masaüstü mesajlaşma uygulamaları arasında Skype bayrağı elinde taşırken, mobilde ise WhatsApp Messenger bayrağı elinde tutan isim oluyor. Mobil platformlarda başlayan mesajlaşma uygulaması çılgınlığı yavaş yavaş masaüstü platforma kayıyor olsa da ciddi anlamda Skype‘a rakip bir mesajlaşma uygulaması bugüne kadar yapılamadı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Facebook‘tan gelen son bilgilere göre Facebook Messenger çok yakında kendini masaüstü platformlarda gösterecek. Daha önce Messenger for Facebook adıyla Windows için masaüstü Facebook mesajlaşma uygulaması çıkaran Facebook, bu uygulama ile çok başarılı olamamış ve kısa süre sonra bu uygulamayı yayından kaldırmıştı.

Mac için Facebook Messenger Uygulaması!

Techcrunch tarafından sızdırılan bilgilere göre Facebook, Mac platformu için masaüstü Facebook Messenger uygulaması geliştiriyor. Facebook tarafından resmi olarak doğrulanmayan bu gelişme şimdiden Mac kullanıcılarını sevindirecek türden bir gelişme olmayı başardı. Bu söylentilerin ardından Windows için de benzer bir uygulama gelir mi diye düşünmedik değil. İlk ağızdan gelecek açıklamalar ile bu söylentiler kesinlik kazanacak. Şimdilik bizlere beklemek düşüyor.

İsterseniz üçüncü şahıslar tarafından geliştirilmiş resmi olmayan Messenger for Desktop isimli Facebook Messenger uygulamasını Windows, OS X veya Linux işletim sisteminize indirerek messenger.com arayüzünü masaüstünüzde kullanabilirsiniz. Messenger for Desktop uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.