11.08.2016 02:41

Facebook Üzerinden Başkan Obama İle Konuşabilirsiniz!

Facebook, iletişim yöntemi olarak kullanılmaya başlandığından beri tüm hayatımız değişti. Yeni gelen bilgiye göre; Obama ile Facebook üzerinden görüşebileceğiz!

Aslında başkan Obama sosyal medyaya hiç yabancı değil. Neredeyse Twitter ilk çıktığından beri aktif şekilde kullanan Amerika başkanı ile artık Facebook’un Messenger uygulaması ile konuşabileceğiz. Beyaz Saray’ın yaptığı duyuruya göre; Messenger uygulamasına bağlanan bir bot programı gönderdiğimiz mesajları başkan Obama’ya iletecek. Peki Obama’ya ne söylemek isterdiniz?

Facebook’ta Amerika Başkanı Obama İle Görüşebilirsiniz!

obama-facebook-messenger

Haberin girişinde bahsettiğimiz gibi artık Facebook.com/WhiteHouse hesabından başkan Obama’ya iletmek istediğimiz mesajları gönderebileceğiz. Amerikan’ın anket uygulaması gibi teknolojiden yine faydalandığı Messenger uygulaması sayesinde özellikle Amerikan vatandaşlar başkanları ile muhatap halinde olabilecekler. Peki Obama bu kadar mesaja nasıl yetişecek? Bu sorunu çözmek için başkan Obama ile görüşebileceğimiz hesaba, bir bot uygulaması bağlanmış. Bu botun aynı soruları eleyerek ve gereksiz mesajları silerek başkan Obama’ya ulaştıracağı söyleniyor. Ayrıca gelen bir diğer bilgiye göre ise başkan Obama’nın her gece sadece 10 mesaj okuyacağı yönünde.

Peki başkan Obama’ya Messenger üzerinden ne söylemek isterdiniz? Şu sıralar darbe girişiminin sorumlusu olan kişiliği ülkemize teslim etmesini ister miydiniz? Bizim aklımızdan geçen ilk mesaj bu oldu 🙂