30.06.2016 08:14

Facebook ve Twitter’daki Yavaşlık Devam Ediyor!

Facebook ve Twitter'daki yavaşlık sorunu devam ediyor. İşte Facebook ve Twitter'daki sorunun detayları ve Facebook ve Twitter'a hızlı girme yöntemleri!

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan acı olaydan sonra internet erişiminde yavaşlık yaşanan ve kullanıcılar tarafından sıkça “Facebook ve Twitter neden yavaş?” şeklinde arama motorlarında aranan popüler sosyal medya platformları FacebookTwitter ve YouTube dün akşam bir nebze de olsa hızlanmıştı. Ancak TSİ ile 08:00 itibari ile söz konusu yavaşlık Facebook ve Twitter‘da halen daha devam ediyor.

Facebook ve Twitter Neden Yavaş?

Facebook ve Twitter‘da yaşanan yavaşlık sorununun nedeni ilgili kurumlar tarafından gerçekleştirilen “yavaşlatma” uygulaması olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu noktada Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) ise yaptığı açıklamada söz konusu sosyal medya siteleri için erişim engeli kararı alınmadığını aktarmıştı. BTK’nın internet sitesi üzerindeki EEKG(Erişim Engelleme Kararlarının Gösterimi) sorgulama ekranında yapılan sorgulamada ise yine TSİ ile 08:00 itibari ile Facebook ve Twitter için bir engel gözükmüyor.

Facebook ve Twitter’a Nasıl Hızlı Girilir?

Facebook ve Twitter’a hızlı giriş yapmak için VPN üzerinden farklı bir lokasyondaymışsınız gibi bağlanmanız mümkün. VPN ve diğer alternatif yöntemler ile Facebook ve Twitter‘a hızlı giriş yapmak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.