12.08.2016 03:54

Facebook ve YouTube Canlı Yayınlarına Yeni Rakip: Microsoft!

YouTube’un canlı yayın olayında TV kanallarına bile hizmet vermeye başlamasından sonra Microsoft, hızlı bir atak yaparak beam.pro’yu satın aldı! İşte detaylar!

Teknoloji geliştikçe artan canlı yayın imkanları son hızla çoğalmaya devam ediyor. Periscope, Facebook, YouTube ve oyun yayını yapan Twitch derken bu kervana Microsoft firması da katıldı. Twitch gibi oyun yayını yapılan bir uygulama olan beam.pro’yu satın alan Microsoft, canlı yayın sektöründen pay koparacağa benziyor. İşte karşıınızda Microsoft’un satın aldığı, Twitch ve YouTube’a ciddi rakip olacağını düşündüğümüz beam.pro!

Microsoft Beam.pro‘yu Satın Aldı!

microsoft-youtube-rakip

Oyuncuların yayın sitesi olarak tercih ettiği Twitch ve YouTube’un yeni rakibi olan beam.pro artık Microsoft’un kanatları altında! Ülkemizde çok bilinmeyen bir yayın merkezi olan Beam aslında Ocak ayında çıkmasına rağmen şimdiden 100.000 kullanıcıya ulaşmış durumda. Microsoft’un Xbox’u ile de uyumlu olacağını düşündüğümüz yeni Microsoft Beam, gümbür gümbür geliyor. Gümbür gümbür geliyor dedik çünkü; Microsoft’un YouTube gibi bir video platformu yapma aşamasında olduğunu da şu haberimizden duyurmuştuk.

Ayrıca Twitch’te yaşanan 10 – 15 saniyelik gecikmenin iddia edildiğine göre beam’de olmadığı düşünülecek olursa ve Xbox yayın imkanı ile bu özellik birleşince Twitch için işler zora girebilir. Bakalım YouTube, Twitch, Facebook ve Periscope gibi yayın platformları Microsoft’un yaptığı bu atağa nasıl bir karşılık verecek?