05.08.2016 21:29

Facebook, Video Filtre Özelliğini Test Ediyor!

Facebook, yeni video özelliğini test etmeye başladı. Snapchat ile meşhur olan video filtre olayını Facebook’a getirmek isteyen Zuckerberg çalışmalara başladı!

Snapchat ile insanların hayatında yer edinen, videolara yapılan çılgın montajlar şimdi de sosyal platformların devi olan Facebook’a geliyor. Rio Olimpiyatlarından yola çıkılarak tasarlanan montaj görselleri tıpkı Snapchat’teki gibi yaratıcı bir şekilde kullanılabilecek. İşte karşınızda Facebook’ta kısa bir süre sonra göreceğimiz video filtreleri!

Facebook’tan Video Filtre Atağı!

facebook-video-filtre

 

Evet yanlış duymadınız! Snapchat’te sık sık kullanılan video filtrelerinin bir benzeri Facebook’a geliyor. Şu an Kanada ve Brazilya’daki bazı kullanıcıların Facebook hesaplarında aktiflenmiş olan uygulama, yukarıda gördüğünüz gibi Rio Olimpiyatlarının popülaritesi kullanılarak öne çıkarılacağa benziyor.  Aynı zamanda video filtre özelliği ile birlikte iPhone 6S ile hayatımıza giren Live Photos özelliğinin de geleceği düşünülüyor. Daha fazla video , daha fazla paylaşım mottosundan yola çıkan Zuckerberg’in, aynı video filtre özelliğini, Instagram’a da Story adı altında getireceğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Anlaşılan o ki Zuckerberg, video filtre olayında Instagram ile yetinmemiş.

Sizce Facebook, günümüzde çok popüler bir uygulama olan video filtre özelliğini kullanarak atağa geçebilecek mi?