11.02.2016 15:58

Facebook Video Reklamlarında Değişikliğe Gidiyor

Facebook reklamlarda yeni bir düzenlemeye gidiyor. Facebook kullanıcılarını yakından ilgilendiren bu durum Facebook reklam verenlerini de mutlu edeceğe benziyor.

Facebook video reklamlarını yayınlamayı sürdürdükçe görmezden gelmek giderek zorlaşıyor. Genellikle reklamların üzerine tıklayana sesi kapalı oluyor, böylece gerçekten istediğiniz bir reklamı açıp bakabiliyorsunuz. Ancak bu durum yakın zamanda ortadan kalkacak gibi duruyor. Facebook artık reklam verelerin mesajlarını daha hızlı bir şekilde vermelerini sağlayabilmek için bir dizi yenilik yapmaya hazırlanıyor. Yapılan araştırmalar video reklamlarının ansızın yüksek bir şekilde başlamasının insanları olumsuz bir şekilde etkilediğini ortaya koyduğundan Facebook video reklamlarına otomatik altyazı ekleyen yeni bir aracı kullanıma sunuyor.

Facebook Videolarındaki Yenilikler Neler?

Facebook videoları için kullanılacak bu yeni araç ile reklamlar için otomatik altyazı oluşturulabilecek ve reklam verenler videoyu gözden geçirerek üzerinde düzeltmeler yapabiliyor ve kaydedebiliyorlar. Bu araç sayesinde Page Insights bölümünde videoları kaç kişinin sesli izlediğinin yüzdesi de görülebiliyor. Bu ölçümün kısa bir zaman içerisinde Ads Insights bölümünde de görülebilir hale gelmesi bekleniyor. Bunların yanı sıra Facebook’un geçen yıl duyurduğu “Moat” entegrasyonu/ haber kaynağı üzerinde satın alma özelliklerinin de artık evrensel olarak kullanımına geçiliyor.