01.08.2016 23:42

Facebook, YouTube Gibi Para Kazandıracak!

Facebook, para kazanma formatlarını yayına almaya hazırlanıyor. YouTube’un kullanıcılarına tanıdığı bu hizmet her an Facebook’ta da karşımıza çıkabilir!

Eğer bir YouTube yıldızına videolarını, neden dünyanın en büyük sosyal platformu olan Facebook’da direkt olarak paylaşmadığını soracak olursanız, vereceği cevap bellidir. Facebook’un kullanıcılarına para kazanma fırsatını sunmaması, video içerik üretenlerin yayın platformu olarak YouTube’yi seçmesine yol açıyor. Fakat Facebook, bu gidişatı değiştirmeye hazırlanıyor!

Facebook, Kullanıcılarına Para Kazandırmaya Hazırlanıyor!

youtube-facebook-para-kazanma-nasil

Biliyorsunuz ki YouTube yıldızları, videolarını Facebook’ta paylaşırken bile YouTube üzerine yükleyip paylaşıyorlardı. İşte bunun ve aynı videoları Facebook’a yükleyerek sayfalarını telif hakkını gözetmeden büyüten kullanıcıların önüne geçmek isteyen Facebook, uzun süredir para kazanma formatları üzerinde çalışmalar yürütüyordu. Yapılan bir açıklamaya göre; Facebook yeni hazırladığı para kazanma formatlarını test etmeye hazırlanıyor. Facebook yetkililerin açıklamasına göre; uzun süredir beklenen “Facebook’tan Para Kazanma” olayı önümüzdeki aylarda gerçek olacak gibi duruyor. Ayrıca aynı hizmeti Twitter’ın da sunmaya hazırlandığı aldığımız haberler arasında. Bu arada Facebook ve Twitter’ın kullanıcılarına para kazandırmasının, YouTube’un tekel olduğu video içerikle para kazanma olayındaki dengeleri değiştireceği düşünülüyor.

Sizce Facebook, para kazanma projesi sayesinde YouTube ile baş edebilecek mi?