10.07.2016 13:12

Facebook’a Güncelleme Geliyor

Facebook'a yeni güncelleme geliyor. Yapılacak olan güncelleme ile Facebook'ta ve Facebook Messenger'de yaptığımız görüşmeleri zamanlayarak silebileceğiz.

Şuanda bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook‘a yeni yapılan güncellemeler ile kullanıcı sayısı daha da artırılmaya çalışılmaktadır. Genel olarak yazılımcılar güvenlik anlamında çalışmakta ve tüm açıkları kapatarak Facebook’un baştan uca şifre ile korunmasını sağlamaktadır. Son zamanlarda karşılıklı konuşmalarımızın üçüncü kişiler tarafından görünüp görünmediği soruları özellikle sosyal medyada sıklıkla sorulan konular arasında yer almaya başladı. Facebook yaptığı açıklama ile mesajların başta uca korunduğunu ve üçüncü kişilerin görmediğini belirtti ve şimdi yeni yapılan güncellemeler ile mesajların ayarlandığı zamanda silinmesi sağlanacak.

Yeni Güncelleme Denemeleri Başladı

Peki Facebook‘a gelecek olan güncelleme ile neler değişecek? Yapılan açıklamaya göre artık kullanıcılar görüşmelerini zamanlayarak silebilecek. Bu sayede üçüncü kişilerin mesajları görmesi imkansız hale gelecek. Ancak Facebook‘un mesajları depolayıp depolamadığı konusunda her hangi bir duyuru yok. Yorumlar incelendiğinde Facebook’un önlem almak için mesajları depoladığı tahmin ediliyor fakat konu hakkında Facebook’tan resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Şuanda yapılacak olan güncelleme konusunda denemeler devam ediyor yakın zamanda aynı güncellemeyi hem Facebook hemde Facebook Messenger için göreceğiz.