Facebook’taki Yeni Tuzağa Dikkat!

Facebook kullanıcıları yeni bir tuzak ile karşı karşıya! Peki yeni Facebook tuzağı nedir? Yeni Facebook tuzağına düşmemek için ne yapılması gerekiyor?

Facebook üzerinde açılan çeşitli gruplar veya sayfalar insanları kandırmaya yönelik girişimlerinden bir türlü vazgeçmiyorlar. Facebook kullanıcıları da bu tip insanları kandırmaya yönelik açılan grup veya sayfaların yapın dediklerini de yaparak maalesef sosyal medyanın kirli yüzüyle karşılaşıyorlar.

Facebook’ta Bedava İnternet Yalanına Dikkat!

Facebook üzerinde açılan ve yine tamamen insanları kandırmaya yönelik bir grup çok kısa bir sürede yaklaşık 1 milyon gibi ciddi bir üye sayısına ulaştı. Peki bu tip gruplar nasıl bu kadar ciddi sayılara ulaşabiliyorlar? Cevabı aslında çok basit. Sizin sayenizde! Bedava internet yöntemi bulduğunu iddia eden bu grup bir video paylaşmış bu videoda da sözde bedava internetin nasıl aktif edileceği söyleniyor.

facebook-tuzak-2

Facebook grubunda paylaşılan videoda ise tarayıcı konsoluna girildiğinde bütün arkadaş listenize gruba ekleyen bir kod paylaşılmış. Bedava internet kazanacağını düşünerek bu kodu giren Facebook kullanıcısı bütün arkadaşlarını bu kirli tuzağın içine çekmiş oluyor. Yani bedava internet için kod görmeyi arzu eden bir Facebook kullanıcısı bunun yerine farkında olmadan bütün arkadaş listesini kendi isteği dışında bu bedava internet tuzağının içine çekmiş oluyor. Hâl böyle olunca da bu grubun üye sayısı çok kısa bir sürede 1 milyona yaklaşıyor.

2016 yılına gelmiş olmamıza rağmen Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarının kullanıcıları maalesef bu tip tuzaklara hâlâ daha kanıyor. Sosyal medya kullanıcılarının ve özellike bu tip tuzakların sayısının diğer sosyal medya platformlarına göre daha fazla sayıda yer aldığı Facebook platformunda, hem kendileri hem arkadaş çevrelerinin bu tuzaklara düşürülmemesi için ise daha bilinçli olmaları şart gözüküyor.

 

 • Mk Makina

  Abi bu nedir ya ? Facebook’ta gerçekten büyük tuzaklar dönmekte.İşin en kötü yanı ise Türkiye de bayanlar ağırlık olmak üzere internet kullanıcıları çok bilinçsiz,hemen her konuya atlıyorlar.

 • hilal

  bende genelde böyle gruplara ara ara denk gelirim ama hiç dönüp bakmam bedava olan şeyden ne hayır gelir. BU tür tuzaklara düşmemek gerekir. Uyarı için teşekkürler arkadaşım

 • Selen

  Demek saçma saçma grupların sayısının milyonlara vurması böyle sağlanıyormuş 🙂 Hemen üye olduğum grupları kontrol ediyorum. Ayrıca böyle bir şey ile karşılaşırsam şikayet edeceğim.

 • bilal

  Faceebook kendisi zaten tuzak. Ne yapsak içinden çıkamıyoruz. Yok yemekteyim, yok lavabodayken ben yok bilmem ney. En mantıklısı kullanmamak..

 • recep

  bu tür yalanlara artık kanmayın diyecegim ama inanın nüfüs çok olunca her zaman bu tür şeylere kanan birileri çıkacaktır profosörü bile telefon dolandıracıları kandırabiliyor bu memlekette

 • Cem

  Çok faydalı ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş. Artık dolandırıcılar ve sahtekarlar hayatımızın her yerine girdiler. Ne zaman karşımıza çıkacakları belli olmuyor, herşeyi dikkatli yapmalı.