02.07.2016 02:19

Facebook’tan Çeviri Hizmeti!

Facebook'ta paylaştığınız gönderiler artık 44 dile birden çevrilebilecek. İşte Facebook tarafından 44 dilde birden yapılacak olan yenilik ile ilgili detaylar!

1,5 milyar insanın kullandığı, sosyal medyaların babası hatta atası olan Facebook, yeni bir hizmet ile karşımızda. Bu yenilik sayesinde Facebook kullananlar haber kaynaklarında yabancı bir arkadaşının paylaştığını otomatik olarak anadilinde görebilecek. Şöyle ki arkadaş listenizdeki anadili Japonca olan birisinin Japonca girdiği gönderi Facebook tarafından otomatik olarak sizin anadilinize çevrilmiş bir şekilde haber kaynağınıza düşecek.

Dünyada ilk defa uygulanması planlanan bu hizmet bir ilk olma özelliği taşıyor. Üstelik Facebook’un yaptığı bu yeniliğin bir ilginç yanı daha var. 44 dile birden anında çeviri sağlayacak olan hizmetin başında bir Türk bulunuyor ( as bayrakları as as ).

Facebook’ta mühendis yöneticisi olarak çalışan Necip Fazıl Ayan; Türkiye’de çeviri hizmetlerine önem veren firmaların kolay büyüdüğünü belirtirken, Facebook’a katılma sebebinin çeviri hizmetini geliştirmek olduğunu sözlerine ekledi.

facebook-ceviri-hizmeti

Facebook’tan 44 Dili Tek Noktada Birleştirecek Olan Yenilik!

Facebook’ta iş hesapları ve ünlülerin hesaplarından bazılarının bu yeniliği kullandığını söyleyen Necip Fazıl Ayan, bu çeviri yeniliğinin tüm kullanıcılara açılacağının müjdesini verdi. Kendisinin ve ekibinin hedeflerinin, dillerin iletişime olan engelini kırmak olduğunu belirten Ayan, Facebook için oluşturdukları yazılıma da son derece güvendiklerini söyledi.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Facebook sayesinde yabancılar ile olan ilişkilerimiz daha da iyi olacak mı ?