22.02.2017 23:57

Facebook’un Yapay Zekası Özel Mesajları Okuyacak!

Sürekli olarak yeni özelliklerle yenilen Facebook bu sefer yapay zeka üzerinde çalışıyor ancak bu yapay zeka farklı olacak!

facebookun-yapay-zekasi-ozel-mesajlari-okuyacak

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yer olan Facebook’un yapay zekası geliyor ancak bu yapay zeka pek çok kişiyi mutlu edemeyebilir!

Günümüzde sosyal medya platformu olan Facebook sürekli olarak kendini geliştiriyor ve her seferinde Facebook’a yeni bir şeyler ekleniyor. Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg‘in yapmış olduğu açıklama Facebook kullanıcılarının akıllarını karıştırmaya yetti. Zuckerberg açıklamasında Facebook‘un yeni bir yapay zeka üzerinde çalıştığını belirtti. Facebook’un üzerinde çalıştığı bu yeni yapay zeka Facebook kullanıcılarının özel mesajlarını okuyacak. Zuckerberg’in açıklamasına göre Facebook’un üzerinde çalıştığı bu yeni yapay zekanın Facebook kullanıcılarının özel mesajlarını okumasının nedenini kullanıcıların ilgi alanlarını öğrenip, Facebook kullanıcılarının ilgi alanlarına göre kişisel reklam çalışmaları sunmak istemesi.

Facebook Kullanıcıları Durumdan Endişeli!

Başlangıçta çok mantıklı bir gelişme gibi görünen bu durum sonrasında pek çok kişi tarafından eleştirildi ve Facebook kullanıcılarının kafalarında pek çok soru işareti yarattı. Masumane görünen bu fikirle birlikte kullanıcıların özel mesajlarının Facebook’un yapay zekasının eline geçmesi, başkalarının da görebileceği endişesi kullanıcılar için önemli bir sorun teşkil etmeye başladı.

Artık sosyal medya platformlarının hayatımızın her anında yer etmesiyle birlikte artık kullanıcıların özel hayatlarının sınırları da bir anlamda aşılıyor. Facebook’un yeni yapay zekasının mesajları okumasıyla birlikte özel hayatın gizliliği adına pek çok tepkiyle karşılanacak. Facebook’un böyle bir hamleyi hayata geçirmek için nasıl bir tavır izleyeceği ise büyük bir merak konusu.

Kategoriler: Teknoloji Haberleri