21.06.2016 23:12

Fiat Fullback Türk Kullanıcılarla Buluştu

Dünyanın en büyük ve en eski araba üreticilerinden birisi olduğu bilinen Fiat, Fullback modelini Türkiye’de satışa çıkardığını açıkladı. İşte Fiat Fullback!

1899 yılında Giovanni Agnelli tarafından başlatılan girişimler neticesinde İtalya’nın en tarihi kentlerinden birisi olan Torino’da Fabbrica Italiana Automobili Torino ismi ile kurulmasının ardından kısa bir süre içerisinde ülke çapında başarıyı yakalayan, sonrasında Dünyaya açılarak Alpha Romeo, Iveco, Maserati ve Ferrari gibi markaları bünyesine katması sebebi ile dünyanın en büyük endüstriyel oluşumları içerisinde yer alan Fiat Pick-Up modeli olan yeni aracı Fullback’i Türkiye’de satışa çıkardı.

Fiat’ın Yeni Hamlesi: Fullback!

Fiat bayilerinde 81 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulan Fullback’in Rock, Hardroc ve Fullrock isimlerini taşıyan üç farklı donanım paketi içerdiği belirtiliyor. 150 HP ve 180 HP’lik iki farklı seçeneği bulunan Fullback’in çift kabin gövde tipi ile satışa sunulduğu ifade edilirken, 2,4 litre silindir hacmine sahip olan turbo dizel motor taşıdığı aktarıldı. 4×2 arkadan itişli ya da 4×4 olarak satın alınabileceği dile getirilen Fullback, arazi şartları altında yapılan testlerden tam not alırken konfor konusunda da bir hayli iddialı görünüyor.

Kullanıcıların 6 ileri manuel ve 5 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman seçeneklerinden herhangi birini tercih edebileceği ifade edilen Fullback modelinin zorlu arazi şartlarına kafa tutan güçlü bir arazi aracı olduğunu belirten Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, Fiat şirketinin Fullback ile arazi aracı pazarını çok sert bir giriş yapacağını dile getirdi.