11.12.2016 18:00

Fidye Virüsünden Kurtulmanın Yolu Virüsü Başka Bilgisayarlara Bulaştırmak

Suriyeli bir grup hackerin yazdığı fidye virüslerinden kurtulmanın yolu virüsü başka bilgisayarlara bulaştırmaktan geçiyor. İşte korkulu rüya, fidye virüsleri!

Suriyeli bir grup hackerin çok güçlü algoritmalar ile oluşturduğu fidye virüsleri, internet platformlarında gezinen bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Adeta durdurulamaz şekilde hızla yayılmaya devam eden fidye virüsünün neden bu kadar etkin olabildiği ise virüsün geri planında çalışan sistemine bağlı olduğu anlaşılıyor.

fidye-virusu-2

SURİYELİ HACKERLAR ‘FİDYE VİRÜSÜNDEN KURTULMANIN İKİ YOLUNU’ AÇIKLIYOR

Suriyeli hackerlar fidye virüsünü bulaştırdığı bilgisayar kullanıcılarına virüsten kurtulmak için iki yol sunuyor, ilk yolda kullanıcılardan belli bir ücret talep eden hackerlar, ikinci yolda ise bilgisayarlarına virüs bulaşan kullanıcıların virüsleri bir diğer bilgisayara bulaştırması isteniyor. Bu sayede virüsten kurtulmak ve para ödemek istemeyen kullanıcılar, kendi elleriyle bir diğer arkadaşının bilgisayarına bu virüsü buluşturuyor.

FİDYE VİRÜSÜ TALİMATLARI YERİNE GETİREN KULLANICILARA BİR AKTİVASYON KODU GÖNDERİYOR

Fidye virüsünden kurtulmak isteyen kullanıcılar Suriyeli hackerların talimatlarını yerine getiren kullanıcılara bir aktivasyon kodu göndererek kendi bilgisayarlarından virüsün temizlenmesine olanak sağlıyor. Diğer taraftan yazılım uzmanları bu tarz güvenlik sorunlarına ilişkin olarak kesinlikle anti virüs yazılımlarının en güncel halinin kullanılıp, güvenliğin en üst düzeyde tutulması gerektiğinin altını çiziyorlar.