20.02.2016 23:38

Firefox RAM Kullanımını Azaltma Yöntemi

Firefox RAM kullanımı azaltma birçok Firefox kullanıcısının merak ettiği bir konudur. RAM kullanımını azaltmak için işte Firefox RAM kullanımı azaltma yöntemi!

Firefox RAM Kullanımı Azaltma

Firefox, günümüzün en popüler internet tarayıcılarından biri. Hız bakımından Google Chrome tarayıcısı ile ezeli bir rekabet içinde olan Firefox hem hızlı internet tarayıcısının kaderi haline gelmiş olan yüksek RAM kullanımı sorunundan muzdarip. Rakibi Google Chrome kadar olmasa da Mozilla Firefox tarayıcısı da yüksek RAM kullanımına sahip. Firefox RAM kullanımını azaltmak ise Google Chrome tarayıcısına kıyasla oldukça kolay.

Firefox RAM Kullanımı Azaltma

Firefox yüksek RAM kullanımı sorununu çözmek için ilk olarak Firefox tarayıcınızı başlatmanız gerekiyor. Firefox tarayıcınıza başlattıktan sonra adres satırına about:memory yazın ve Enter tuşuna basın. Söz konusu sayfa açıldıktan sonra Minimize memory usage butonuna tıklayarak Mozilla Firefox kullanımı azaltma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra tarayıcınızın RAM üzerinde gereksiz olarak beklemekte olan verileri temizlenir ve Firefox tarayıcınızı çok daha düşük RAM kullanımı ile kullanabilirsiniz.

Firefox RAM kullanımı azaltma konusunda uygulayabileceğiniz en iyi yöntem budur. Bu yöntemin kalıcı değil geçici bir çözüm olduğunu unutmadan hatırlatalım. RAM’inizin dolduğunu hissettiğiniz her an bu işlemi uygulamalısınız.

Kategoriler: Rehber