20.08.2016 04:56

Fizik Deneyleri Yapan YouTube Yıldızı: Physics Girl!

YouTube’da çeşitli deney kanalları bolca bulunurken, bunlardan hiç birisinde bayan yayıncılar olmamasını fırsat bilen Dianna, YouTube’un fizikçi kızı oldu!

YouTube’da en ilgi çeken kategorilerden birisi de deney kanalları. Peki hiç deney yapan bir bayan yayıncıya rastlamış mıydınız? Eğer daha önce bu YouTube kanalı ile karşılaşmadıysanız çok şey kaybettiniz demektir! İşte karşınızda YouTube’un fizik deneyleri yapan tek bayan yayıncısı!

YouTube’da Deney Kanallarına Bir Yenisi Daha Eklendi: Physics Girl

youtube-deney-kanaliDianna Cowern isimli bir YouTube kullanıcısı, yayın yaptığı kategoride olması nedeniyle dikkat çekiyor. Özellikle ülkemizde YouTube yayıncısı bayanların hemen hemen tek seçtikleri kategori Makyaj-Güzellik olunca, Dianna’nın yaptığı bu kategori seçimi bizi 2 kat şaşırttı. Fizik deneyleri yapan Cowern işinde de oldukça başarılı. 500 bin aboneye yakın hayranı olan YouTube yıldızının videoları ise şu ana kadar 26 milyon izlenim almış. Elektromanyetik malzemeler ile ilgili yaptığı deneyler de bir hayli ilgi çekici olan YouTuberin ilk videosunu da 4 yıl önce atmış. Yine ilk videosu da fizik ve bilim ile ilgili olan YouTube yıldızı kariyerinde hızla ilerlemeye devam ediyor.

 İşte o videolardan en çok izleneni: