22.01.2017 21:38

Futbolda Yeni Sayfa: Video Hakem

Futbolda video hakem ile yeni bir sayfa açıldı. İşte yakında diğer spor dallarında da görmeyi beklediğimiz video hakem ile ilgili merak edilen detaylar!

Futbol konusunda ortaya çıkan en büyük anlaşmazlıklardan bir tanesi penaltıdır. Penaltı ve ofsayt konusunun artık taraftarlar arasında bir anlaşmazlık konusu olarak görülmesini istemiyorsanız tam da bu noktada video hakem uygulamasından haberdar olmanız gerekmektedir. Video hakem spor ile teknolojinin ne deni iç içe geçtiğini ortaya koyan uygulamalardan bir tanesidir.

Hakemin iltimas geçmesi ve takıma maç bırakması gibi kavramların tam manası ile önüne geçmek için ortaya çıkarılmış olan uygulamalardan biri olan video hakem, futbola yepyeni bir boyut getirecektir. Mevcut pozisyonların tam manası ile yeniden incelenmesini ve hızlı bir biçimde de karar verilmesini sağlayacak olan bu uygulama yavaş yavaş yaygınlık kazanacak ve aklınıza gelen bütün spor branşlarında uygulanmaya başlayacaktır. Video hakem uygulaması kapsamında ceza sahası içerisine yerleştirilmiş bir sistem söz konusudur. Bu nedenle bireylerin elde edecekleri sonuçların çok daha net ve yanlıştan arınmış hale gelmesi mümkün kılınmaktadır. Futbolda yepyeni bir sayfa açılmasını sağlayacak olan video hakem artık FIFA tarafından denemeye alınmış bulunmaktadır.

Kategoriler: Rehber