21.09.2016 19:37

Galaxy Note 7 Batarya Sorunu Tarih Oldu!

Patlama haberleriyle tüm dünyada geniş yankı uyandıran Galaxy Note 7'deki batarya sorununun çözüldüğü açıklandı. İşte Galaxy Note 7 ile ilgili o açıklama!

Ağustos ayının sonunda piyasaya sürülen yeni nesil akıllı telefon Galaxy Note 7, medyada yer alan patlama haberleri ve batarya problemleri nedeniyle bir türlü bekleneni verememişti. Hatırlayacağınız üzere Samsung, meydana gelen patlamalar nedeniyle Note 7 kullanıcılarına para iadesi yapacağını, en kısa sürede cihazdaki batarya problemine çözüm getirileceğini duyurmuştu.

Galaxy Note 7 Batarya Sorunu Çözüldü

Yapılan açıklamadan haftalar sonra geçtiğimiz gün Samsung Amerika Başkanı Tim Baxter yeni bir açıklamada bulundu. Baxter, Samsung Galaxy Note 7‘nin çok konuşulan batarya probleminin çözüldüğünün sinyalini vererek 500.000 yeni cihazın Amerika’ya ulaştığını ve taşıyıcı araçlarla birlikte Samsung mağazalarına doğru hareket ettiğini ifade etti. En geç yarından sonra mağazalarda yeniden satışa sunulacağını açıklayan Samsung Amerika Başkanı Tim Baxter, Note 7‘de ortaya çıkan tüm problemlerin ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Galaxy Note 7 Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Samsung Amerika Başkanı Tim Baxter’ın yaptığı açıklama “Yeni Galaxy Note 7 cihazları Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?” sorusunu akıllara getirdi. Batarya problemi çözümlenen Note 7 cihazları ile ilgili Türkiye için bir resmi açıklama yapılmasa da önümüzdeki haftalarda yeni cihazların ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.