17.08.2016 17:40

Galaxy Note 7 Düşme Testi Videosu Yayınlandı!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 7'nin düşürüldüğü test videosu yayınlandı. İşte Galaxy Note 7'nin düşme testi ve test ile ilgili detaylar!

Samsung’un Ağustos ayının başında tanıttığı ve şu anda ön siparişlerle ülkemizde de satışa sunulmuş durumda olan Galaxy Note 7’nin ilk düşme testi videolarından birisi de geldi. YouTube üzerinde XEETECHCARE kanalı tarafından yayınlanan Galaxy Note 7’nin düşme testine ait video 4K çözünürlüğe de sahip. Bakalım Galaxy Note 7 bu düşme testinde ne derecede dayanıklılık gösterecek?

Galaxy Note 7 Yere Düşüyor!

YouTube’daki XEETECHCARE kanalı tarafından yapılan Galaxy Note 7 düşme testinde telefon günlük hayatta karşılaşılabilecek olası birkaç farklı düşüş pozisyonunda yere bırakılıyor. Galaxy Note 7’nin farklı açılardan düşüşleri sonucunda genel olarak bakıldığında arka kısmındaki kenarlarında çeşitli çatlaklar oluşurken, ekran tarafında ise herhangi bir çizik veya çatlak oluşmadığı gözleniyor. Corning Gorilla Glass 5 teknolojisinin de ilk defa kullandığı bir telefon modeli olan Galaxy Note 7’nin bu düşme testi videosunda arka yüzeyinin ekranına göre daha az dayanıklı olduğu görülüyor. Ekran kısmında ise herhangi bir çizik bile olmaması cihazın ekranını dayanıklılık açısından bir adım öne çıkarıyor.

Samsung Galaxy Note 7 yakında ülkemizde de satışa sunulacak. Bakalım gerçek günlük koşullarda Galaxy Note 7 düştüğünde dayanıklılık açısından nasıl sonuçlar alacağız?