25.06.2016 18:33

Galaxy Note 7 Geliyor!

Samsung'un yeni amiral gemi modellerinden birisi olması beklenen Galaxy Note 7 modeli artık kesinlik kazandı. İşte Galaxy Note 7 ile ilgili en yeni bilgiler!

Kısa bir süre önce Samsung‘un ünlü Note serisinin yeni üyesinin ismi hakkında bazı dedikodular paylaşılmıştı. Bu dedikoduların bazıları bugün netlik kazandı ve yeni üyenin isminin Galaxy Note 7 adıyla piyasaya sunulacağı doğrulandı. Bu dedikoduları @evleaks Twitter üzerinden doğruladı. Evan Blass “Samsung Galaxy Note 7” yazısı bulunan bir görseli twitter hesabından paylaştı ve altına ‘’kesinleşti’’ notunu düştü.

galaxy-note-7-1466850057

Güney Koreli üreticinin Galaxy Note 6‘yı es geçip Galaxy Note 7‘yi çıkarmasıda algı olarak rakiplerinden daha eski model çıkarıyormuş hissini tamamen yok etmek olarak yorumlandı. Bu rakiplerden en önemlisinin ise Apple’ın gelecek sene çıkarması beklenen iPhone 7 modelinin olduğu düşünülüyor.

Galaxy Note 7 ile Gelmesi Beklenen Özellikler!

Samsung Galaxy Note 7, 5.8 inç boyutunda Quad HD çözünürlüğünde çift kavisli AMOLED ekran, Exynos 8… serisinin başka bir yonga seti, 6 GB RAM, 12 MP  f/1.7 diyafram aralığında dual pixel destekli bir arka kamera, 5 mp çözünürlüğünde f/1.7 diyafram aralığında bir ön kamera, 4000 mAh kapasiteli bir batarya ve arttırılabilir hafıza için Micro SD kart desteğiyle geleceği tahmin ediliyor.

Bakalım Samsung Galaxy Note 7 özellikleri, beklenen özellikler ile farklılık gösterecek mi?