25.08.2016 14:30

Galaxy Note 7, S7 Edge’den Daha Mı Dayanıklı?

Galaxy Note 7'nin dayanıklılığını ölçmek için S7 Edge ile kıyasladık. Gorilla Glass 5 kullanılan Note 7'nin S7 Edge'den daha dayanıklı olduğu ortaya çıktı.

Galaxy Note 7‘nin, Gorilla Glass 5 ile geliştirilen ilk akıllı telefon olduğunu biliyoruz. Samsung, gerek telefon piyasaya sürülmeden önce, gerekse satışa sunulduktan sonra Gorilla Glass 5 teknolojisinden bir hayli bahsetmişti. Gorilla Glass 5‘in yeni nesil dayanıklı bir ekran olduğu hepimize söylendi. Peki Gorilla Glass 5 gerçekten bu kadar dayanıklı bir ekran teknolojisi mi?

Bu Sorunun cevabını alabilmek için Galaxy Note 7 ile S7 Edge‘i kıyaslamamızın en doğru hareket olacağını düşündük. Galaxy Note 7, diğer bir tepe ürün olan S7 Edge’in yanında ince ekranı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Normal şartlarda ekranı daha kalın olan telefonun daha dayanıklı olması beklenir. Ancak bu kıyaslamada şartlar pek normal sayılmaz zira S7 Edge’de Gorilla Glass 5 teknolojisi bulunmuyor.

Note 7 ve S7 Edge’e Düşüş Testi Yapıldı

Note 7 ile S7 Edge’in ekran dayanıklılığını kıyaslayabilmek için düşüş testi yapıldı. Testte S7 Edge’in 1.6 metre yükseklikte ekranının kırıldığı tespit edilirken, Galaxy Note 7 ilk düşüşte bu yüksekliğe dayanmayı başardı. Sonuç olarak Galaxy Note 7, daha ince bir ekrana sahip olsa da Gorilla Glass 5 teknolojisi sayesinde daha dayanıklı bir ekrana sahip.