12.06.2017 16:46

Galaxy Note 8 Parmak İzi için Yeni İddia

Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının parmak izi sensörleri nasıl konumlandırılacak? Galaxy Note 8 için en çok merak edilen konu hakkında yeni detaylar!

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarına bir nevi Samsung’un cevabı olacak olan Galaxy Note 8 akıllı telefonları için sürekli yeni iddialar gelmeye başladı. Son olarak Galaxy Note 8 akıllı telefonlarının tasarımlarını ortaya koyan görsellerin paylaşıldığını görmüştük. Galaxy Note 8 modeline ait olduğu iddia edilen görsellerle beraber çok daha iddialı bir akıllı telefon modeli olduğu görülen yeni seri akıllı telefonların, en çok konuşulan kısmı ise parmak izi sensörleri olmuştu.

Galaxy Note 8 akıllı telefonlarında ilk olarak ön kısımda ekrana entegre bir parmak izi sensörü kullanılacağı iddia edilmişti. Fakat Samsung tarafından gelen açıklama olduğu iddia edilen yeni açıklamayla beraber telefonların ana ekranlarında parmak izi sisteminin güvenlik sorunu nedeniyle iptal edildiği belirtilmişti.

Galaxy Note 8 Parmak İzi Nerde Olacak?

Galaxy Note 8 yapılan bu açıklamalardan sonra parmak izinin nerede konumlandırılacağı merakla beklenirken konu hakkında yeni bir görsel paylaşımı daha yapıldı. Galaxy Note 8 akıllı telefonlarına ait olduğu iddia edilen yeni görsellerde de Touch ID için sensörlerin arka kapakta konumlandırıldığı da görülüyor.

Galaxy Note 8

Yeni görseller olduğu iddia edilen görsellere göre arka kısımda ortalanmış dikey çift kamera kullanımı yaptığı ve hemen alt kısımda da Touch ID konumlandırıldığı görülüyor. Samsung parmak izi sensörlerinin bu yerleşiminin nasıl olacağı ise doğrulanana kadar merak konusu olarak kalacak gibi.

Not: Tabi ki bu görseller sadece iddiadan ibaret. Henüz Samsung doğrulama yapmadı hatırlatalım.