03.01.2016 16:59

Galaxy S7 Edge Plus Teknik Özellikleri

Samsung'un merakla beklenilen Galaxy S7 Edge Plus modeline ait teknik özellikler ortaya çıktı. İşte karşınızda Samsung Galaxy S7 Edge teknik özellikleri!

Samsung‘un uzun zamandır merakla beklenen en yeni üst seviye model telefonu Galaxy S7 Edge Plus‘ın teknik özellikleri piyasaya sızmaya başladı. Geçen yıl en çok ilgi gören tanıtıldığı anda Avrupa’da dikkat çeken Samsung Galaxy S6 Edge Plus model telefonun devamı olması beklenmekte. Ekran görüntüsünün yayınlanması ile üründe Snapdragon 820 kullanıldığı kesin olarak belli olmuş oldu. Galaxy S7 tasarımı nasıl olacak diye merak edenler için görünüm olarak S6 ile oldukça benzerlik gösteriyor.

 

Galaxy S7 Edge Plus Görüntüleri Sızdı

Ünlü sitelerden biri olan Weibo’da yayınlanan resimlere göre Galaxy S7 Edge Plus modelin ön panelindeki ana tuş dikdörtgen şeklinde olacağa benziyor. Önceki modellerinde kendi üretimi olan Exynos işlemci kullanan Samsung bu modelinde Snapdrogon 820 kullanacak gibi görünüyor. 5.7 inç ekran boyutuna sahip hafif kavisli ekranı ile karşımıza çıkacak olan Samsung Galaxy S7 Edge Plus’ta Adreno 530 grafik işlemcisi kullanılacak.

 

Samsung Galaxy S7 Edge Plus‘ta ön kamera olarak 5 megapiksellik kamera kullanılacak. Arka kamera da ise 12.2 megapiksel kamera kulanılacağı hakkında bilgiler bulunuyor. Henüz çıkış tarihi kesin olarak belli olmayan telefonunSamsung Galaxy S7 Edge Plus parmak izi sensörüne de sahip olacak. Cihaz hakkında sızan diğer bir bilgi ise 32, 64 ve 128 GB depolama kapasitesine sahip olarak farklı depolama seçenekleri ile karşımıza çıkacağı bilgisi oldu. 2560×1440 ekran çözünürlüğü bulunan Samsung Galaxy S7 Edge Plus’ın cihazın çıkış tarihi ise henüz netlik kazanmadı.