10.10.2016 22:13

Galaxy S8 Özellikleri ve Çıkış Tarihi ile İlgili Yeni Sızıntılar!

Gelecek yıl çıkması beklenen Galaxy S8'in özellikleri ve çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler geldi. İşte iddia edilen Galaxy S8 özellikleri ve çıkış tarihi!

Samsung’un amiral gemi akıllı telefon serilerinden olan S serisinin gelecek versiyon modeli olması beklenen Galaxy S8 ile ilgili bilgiler ve sızıntılar gelmeye başladı. Henüz netleşmemiş bilgilere göre Galaxy S8 modeli MWC’den(Mobile World Congress) bir gün önce yani 26 Mart 2017 tarihinde tanıtılacak.

Galaxy S8 Söylentileri: Home Tuşu, Çift Kamera ve Snapdragon 830!

Söylentilere göre Samsung yeni modelinde fiziksel Home tuşunu kaldırmayı planlıyor. Ekran boyutunu büyütebilmek için uğraşan Samsung, parmak izi okuyucusu özelliği içeren bir ekranla Galaxy S8 modelini kullanıcılarının karşısına çıkaracak.

Samsung, başka bir söylentiye göre Galaxy S8’in görüntü kalitesini DSLR fotoğraf makinelerine yakınlaştırmak için rakibi iPhone 7 Plus’taki  gibi  Galaxy S8’e de çift kamera koymayı planlıyor olabilir. Bu sensörleri Samsung’un kendisinin geliştirip geliştirmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Samsung’un Galaxy S8 modelinde Qualcomm Snapdragon 830 ile birlikte  kendi ürettiği Exynos 8895 çipsetli işlemcileri kullanacağı da söylentiler arasında yer alıyor.Her iki çip setin de 10nm olacağı biliniyor. Snapdragon 830 için gelen bilgiler kısıtlı olsa da Exynos 8895’in bir önceki sürümüne göre %70 daha fazla görüntü işleme performansına sahip olacağı düşünülüyor.