02.06.2017 16:26

Gece Gölgenin Rahatına Bak için Altyapının Asıl Sahiplerinden Açıklama Geldi

Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının alt yapısının sahibi olduğu iddia edilen gruptan ilk açıklama geldi? Gece Gölgenin Rahatına Bak iddiaları gerçek mi?

Geçtiğimiz aylarda Çağatay Akman isimli bir gencin yayınladığı Gece Gölgenin Rahatına Bak, isimli şarkı özellikle alt yapısıyla ve müziği ile bir anda fenomenler arasındaki yerini almıştı. Youtube üzerinden yayınlanan klip sonrasında Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkının bir anda gündem olması şarkının 240 milyon görüntülemeye de ulaşmasını sağlamıştı.

Gündeme geldikten sonra ise geçtiğimiz günlerde Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının Youtube üzerinden kaldırıldığını gördük. Kaldırılma nedeni ise telif hakkı olarak gösterilen videonun alt yapısının ise başka bir şarkıdan birebir alındığı ortaya çıkmıştı. Anna RF isimli bir grup tarafından yapılan alt yapının alınması nedeniyle Youtube üzerinden kaldırıldığı iddia edilen videonun telif hakkı nedeniyle kaldırıldığı iddialarından sonra ise ilk defa Anna RF grubundan bir açıklama geldi.

Gece Gölgenin Rahatına Bak İddiaları Doğru Mu?

Grup tarafından Türkçe olarak yapıldığı iddia edilen paylaşımla beraber net bir şekilde şarkının telifinin kendilerinden alınmadığı ve doğru bir karar alındığı yönünde Türkçe açıklamalar dikkat çekiyor. Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının alt yapısının alındığı iddia edilen şarkının sahiplerinden böyle bir açıklama gelmesi de kafaları karıştırmış durumda. Bakalım şarkının telif hakkı konusunda nasıl gelişmeler yaşanacak.