29.10.2016 00:01

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Unutmadı!

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel olarak Doodle hazırladı. İşte Google'ın 29 Ekim için hazırladığı Cumhuriyet Bayramı Doodle'ı ve detaylar!

Ünlü arama motoru Google, özel günler için logosunu bir günlüğüne değiştiriyor. Özel günlere özel olarak hazırlanan logolara ise Doodle ismi veriliyor. Google, özel günlerde Doodle hazırlayarak kullanıcılarına hem bu günlerin anlamlarını hatırlatıyor hem de hoş bir sürpriz yapıyor. Google’ın bugüne özel Doodle’ı ise beklenildiği gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için geldi.

Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da unutmayarak bu anlamlı gün için de özel bir Doodle hazırlamayı ihmal etmedi. Google’ın 29 Ekim’e özel olarak hazırladığı Cumhuriyet Bayramı Doodle’ına tıklanıldığında zaman ise Google’da “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” araması yapılarak ilgili sonuçlar kullanıcılara sunuluyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 93.Kez Kutlanıyor!

Ülkemizde 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilan edilen Cumhuriyet, her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda coşkuyla kutlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı da olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için “en büyük bayram” ifadesini kullanmış ve “Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.” demiştir. Bu yıl ise şanlı Cumhuriyetimizin 93.yılını kutluyoruz.

29-ekim-cumhuriyet-bayrami-ataturk

Technolat.com ailesi olarak bizler de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Ülkemizin bugünlere gelmesine vesile olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyor, saygı ve sevgiyle hepsini anıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet!