04.06.2017 17:23

Google Allo Beklenen Güncellemeyi Aldı

Google Allo uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlandı. Google Allo deneyimini epey bir geliştiren güncellemenin özellikleri neler? İşte yeni Google Allo!

Google’ın bir nevi sosyal medya rakiplerini geride bırakmak için attığı adımlardan biri olarak gösterilen Google Allo, yayınlandığı andan bu yana hızla kullanım oranlarını arttırmaya başladı. Yayınlanan yeni mesajlaşma uygulamasının, rakip sosyal medya uygulamalarının önüne geçme adına attığı adımlar ise bir bir ortaya çıkmaya başladı. Son olarak Google Allo için beklenen ilk büyük güncellemenin yayınlandığı açıklandı. Yeni güncellemenin açıklanmasının hemen ardından ise uygulamada nelerin değiştiğine dair de bilgiler verildi.

Google Allo Yepyeni Özelliklerle Geliyor

İlk olarak Google Allo güncellemesiyle beraber yaşanan donma ve mesaj sırasında emoji sorunları ortadan kaldırıldı. Sorunun ortadan kaldırılmasıyla beraber performans iyileştirmelerinin de yapıldığı açıklandı. Bunun dışında Google Allo sisteminde ek olarak tam video desteğinin geldiğini de belirtelim.

Google Allo

Tam video desteğini açıklamak gerekirse, kullanıcılar artık mesajlaşma sırasında bir video gönderisi paylaştıklarında doğrudan bu gönderi sohbet ekranından çıkma zorunluluğu olmadan tam ekran olarak gösterilecek. Google Allo uygulaması içerisinde tam ekran video görüntülenirken, video tamamlandığında yeniden doğrudan sohbet ekranına yönlendirileceksiniz. İşleyişte oldukça etkili bir değişiklik olarak gösterilen yeni sistemin sadece Android için yayınlandığını da ekleyelim. iOS kullanıcılarının bir süre daha beklemesi gerekecek. Google Allo için kısa süre sonra yeni bir güncelleme daha geleceğini de son olarak belirtmiş olalım. Bu güncellemenin nasıl özellikleri olacağı ise belli değil.